Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Ke čtení
SLEVA 2% pro vás na celý nákup !
 
 
 
 
Nenašli jste konkrétní zboží na našem eshopu? Napište nám na: fajn-domov@email.cz a my je pro Vás zkusíme sehnat za nejlepší možnou cenu
Primární, sekundární a terciální spalování

 

Aby v dnešních krbových kamnech dobře hořel oheň, potřebují správný tah komínu a správné množství přiváděného vzduchu. Kamna mají buďto externí přívod vzduchu nebo si jej vezmou z místnosti, ve které jsou umístěna. Při použití kamen s externím přívodem vzduchu není třeba v místnosti obměňovat vzduch větráním, a tím nedochází ke ztrátě tepla. Regulaci kamen provádíme primárním a sekundárním spalováním, potažmo regulací terciálního přívodu vzduchu.

 

Primární vzduch a primární spalování

Primární regulace přivádí vzduch skrze popelník a rošt pod oheň. Tato regulace se využívá hlavně k rozhoření paliva a při dosažení provozní teploty se zavírá. Reguluje se nejčastěji páčkou, kolečkem nebo táhlem v dolní části kamen pod topeništěm. 

Sekundární vzduch a sekundární spalování

Sekundární regulace slouží k určení výkonu kamen, nejčastěji je přiváděn vzduch shora a stéká dolů po vnitřní straně skla dvířek, čímž dochází i k čištění a oplachu skla. Při sekundárním spalování se mísí plyny vzniklé hořením, které opět vzplanou a tímto dochází k sekundárnímu hoření. Tím je palivo efektivně využíváno a snižují se tak i emise vypouštěné do ovzduší. Nejčastěji se nachází v horní části kamen nad dvířky a reguluje se pomocí páčky nebo táhla.

Terciální regulace přívodu vzduchu

U terciální regulace přívodu vzduchu se jedná o třetí vzduch, který je do kamen přiváděn nad oheň, většinou skrz záda nebo skrz trysky v deflektoru nebo pomocí kanálů na bocích topeniště.

Terciální vzduch má za úkol se předehřát v zadní nebo boční části pláště a do topeniště proniká soustavou otvoru v horní nebo zadní části topeniště. Tento terciální vzduch tím ještě více podpoří sekundární spalování a zvýší tak účinnost kamen, sníží emise a prodlouží dobu hoření. Šetří tím tak životní prostředí, při kterém tak vzniká minimum popela a emisí.

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.


            

                                                   

Doprava
 

     

      Soubor:DHL Logo.svg

 

 
Tady nás najdete

Rájec Jestřebí 679 02

Školní 512


 

 
Kontakty
Ondřej Sedlák
Ondřej Sedlák
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz